Paigaldusõpetused

FLIISIL FOTOTAPEEDI PAIGALDUS

 Tööriistad         

- ämber puhast vett, kleepimisharja või -rulli, tapeedirulli või silumisharja, paberinuga, mõõdulinti, loodi, puhastuskäsna, pliiatsit

2.Seina ettevalmistamine

Seina pind peab olema sile, puhas ja tolmuvaba. Kõik ebatasasused pinnal tuleb tasandada. Vana tapeet tuleb täielikult eemaldada ja õli baasil valmistatud värv eemaldada või lihvida.

Tähtis: enne tapeediliimi seinale kandmist kontrollige põhjalikult aluspinna imavust:

a) Kui sein on liiga imav, on vaja seina katta niiskustõkkega et pind e i imaks liimi endasse.

b) Kui sein ei ole imav, on vaja seda lihvida.

NB! kui tegu on tumeda taustaga tapeediga siis kindlasti toonige sein üle tumedasse tooni, et ei jääks kumma paanide liitekohtadest hele pind. 

3. Fototapeedi ettevalmistamine

Pange tapeedipaanid puhtale pinnale ja kontrollige, et paanid saaks õigesse järjekorda ja pildile poleks defekte. Veenduge, et fototapeedil oleks õiged mõõtmed. Horisontaalsed ja vertikaalsed jooned tuleb seinale tähistada pliiatsiga (loodi abil), et fototapeet saaks korrektselt seinale.

4.Fliistapeedi seinale paigaldus

Paanide paigaldust on parim on alustada vasakpoolsest osast. Kinnitage tapeedi esimene osa eelnevalt tähistatud seinale millele olete juba liimi kandnud, suruge paan ettevaatlikult tapeediharja või pehme rulliga seina vastu. Töötamine ülalt alla ja seestpoolt väljapoole.

Fototapeedi paanid paigaldatakse servast servani, paanide servad ei tohi kattuda. Ärge kunagi liimi kandke fliistapeedile vaid alati seinale, tapeet ei tohi märguda. Paani alla jäävad õhumullid lükake paigaldusrulliga keskelt välja. Fototapeedil olevad liimi jäägid pühkida kerge niiske lapiga või käsnaga.

Fototapeedi ääres on valge riba mis on nummerdatud, selle saate maha lõigata terava paberinoaga mitte varem kui 24 tunni pärast kui tapeet on täiesti kuiv, või enne seinale paigaldust.


5. Olulised juhised

a) Liim kantakse ainult seinale (mitte tapeedile).

b) Paanide silumisel, õhumullide ja liigse liimi laiali ajamiseks kasutage alati tapeedirulli või surverulli.

c) Jälgige tööriistade puhtust, et pind ei määrduks.

d) Kõik fliistapeedi paanid on serv-servaga (mitte ülekattega)

6. Liimi ettevalmistamine

100 g pakk puista külma vette ja sega aeglaselt. Oodake 3-5 minutit ja segage uuesti hoolikalt. Nüüd on pasta kasutamiseks ette valmistatud.

Fliistapeedile: 100g segada 2l külma veega

7. Kaebused

Mõningaid väiksemaid värvierinevusi ei saa tehnilistel põhjustel vältida. Trüki anomaaliaid, mis ei ole kahe meetri kaugusel nähtavad, ei ole kaebuse põhjuseks.

Kui soovite esitada kaebust, palun andke meile sellest enne seina paigaldust teada, saates defektidest või mustri erinevusest fotod.

Tapeeti saate tagastada ainult originaalpakendis, paane rikkumata, st, need ei tohi olla kortsus, katkised ja liimiga määrdunud.ISEKLEEPUVA EHK KÖÖGI TÖÖTASAPINNA TAGUSE PAIGALDUS

1. Materjal - isekleepuv lamineeritud kile:
 

2. Töövahendid

Terav paberinuga

Kummikaabits

pihustipudel

 

3. Ettevalmistus

Pind peab olema tasane, sile ja ilma rasva- ja eraldusaineteta ega tohi olla imav. Enne kleepimist tuleb kontrollida selle pinda ja prindikvaliteeti. Soovitav aluspind töödelda õhukindla polümeeripõhise vedelikuga ( näiteks BLOWERPROOF LIQUID BRUSH ) või niiskustõkkega, et ei tekiks imavust.

Kile paigalduse lihtsustamiseks või kile teisaldamiseks on soovitatav pinda ühtlaselt pritsida.

 

Seejärel kooritakse kogu laiuselt umbes 10 cm kattepaberit ja kleebis kinnitatakse ettevalmistatud pinnale. Nüüd lükatakse õhumullid ja veejäägid kummikaabitsaga keskelt servadesse.

Siis järjest ca. 20–30 cm aluspaber kooritakse maha, kleebis kleebitakse kinni ning õhumullid ja veejäägid eemaldatakse keskelt ääre poole lükates kummikaabitsa abil. Seejärel tuleb pinda hoolikalt kontrollida ning ülejäänud vee- ja õhumullid kummikaabitsa abil eemaldada.

 

Ülekatte ääred lõigata terava paberinoaga ära. Kleebis on oma lõpliku liimimistugevuse saavutanud 24 tunni pärast.

Kui on jäänud õhumulle siis need eemaldatakse nõelaga augustades, mis laseb õhku välja pääseda.

4. Hooldus

Lamineerimisega foolium - tänu lamineerimisele on foolium vastupidav kriimustustele ja muudele kahjustustele, nii et te ei vaja selle pesemiseks spetsiaalset puhastusvahendit.


Eksklusiiv Kaubandus OÜ ei paku
            paigaldusteenuseid